Montezemolo: Lamtumirė Ferrari! (FOTO LAJM)

Montezemolo dhe Schumacher
Njoftimi pritej prej disa ditėsh, pasi kanė qarkulluar shumė thashetheme, por tashmė ka ardhur edhe zyrtarizimi. Luca Cordero di Montezemolo do tė largohet nga Ferrari me dėshirėn dhe kėrkesėn e tij, duke ia pasuar presidencėn e skudėrisė nga Maranello Sergio Marchionnes.

Lajmi bėhet i ditur pėrmes njė komunikate zyrtare nga Fiat Chrysler.

Ai u bashkua me konglomeratin e manifakturės, Fiat S.p.A., me seli nė Torino tė Italisė, dhe nė vitin 1973 kaloi te Ferrari, ku u bė asistent i Enzo Ferrarit, ndėrsa njė vit mė vonė menaxher i skuderisė italine.

Gjatė pėrfshirjes sė tij me ekipin, Ferrari fitoi Formula 1 nė dy Botėrorė, me pilot Niki Laudan, 1975 dhe 1977.

Nė Nėntor tė vitit 1991, kreu i Fiatit, Gianni Agnelli e emėroi Montezemolon president tė Ferrarit, njė skuderi qė po has shumė vėshtirėsi qė pas vdekjes sė Enzo Ferrarit. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2014, ora 10:00
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit

Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit