Montezemolo: Ferrari, mė i rėndėsishmi pas familjes
Zėrat pėr largimin e mundshėm tė Luca Di Montezemolos nga Ferrari janė shfaqur sėrish, por presidenti legjendar kėmbėngul se nuk ka ndėrmend ta braktisė markėn nga Maranello. Biznesmeni i njohur ishte njė nga negociatorėt kryesorė nė shitjen e aksioneve tė Alitalias te Etihad Airways, duke nxitur spekulimet se ai mund ta braktisė Ferrarin pėr tė drejtuar kompaninė ajrore italiane.

Gjithsesi Montezemolo ka reaguar, duke thėnė se pas familjes, nuk ka asgjė tjetėr mė tė rėndėsishme se Ferrari. Kėshtu, te kokėkuqja mund tė qėndrojnė mendjefjetur sepse Luca di Montezemolo do tė jetė gjithmonė pranė skuadrės.

kaq i qetė duket edhe Fernando Alonso, kur pyetet nėse puna e tij te Ferrari ka ndryshuar me ardhjen e Raikkonen pas largimit tė Massas.

"Nuk shikoj ndonjė ndryshim tė madh nė krahasim me punėn qė kam bėrė me Felipen apo ndonjė pilot tjetėr. Nė kėtė lloj raporti, detyra ėshtė gjithmonė qė tė ndihmosh skuadrėn2, ka thėnė piloti numėr njė i "Kokėkuqes".

Njėvendėshja e kuqe e kėtij sezoni mbetet ende prapa rivalėve kryesorė, megjithatė Raikkonen ka vuajtur mė shumė se Alonso. Pėr spanjollin, ėshtė e vėshtirė tė japė njė shpjegim tė saktė pėr atė qė po ndodh te Ferrari.

"Vėrtet qė nuk kam njė opionion pėr kėtė. Pa dyshim qė makina nuk duket shumė mirė, kemi patur vėshtirėsi me frenimin nė garat e para, si dhe me disa sisteme qė janė tė reja kėtė sezon. Raikkonen ndoshta nuk ndihet komod me makinėn, por po punojmė bashkarisht pėr tė gjetur balancėn e duhur", pėrfundoi Montezemolo. /albeu.com/
Shtuar më 11/08/2014, ora 16:20
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit