Monaco, Mercedes dominon Provat e Lira
Skuderia Mercedes shihej si favorite kryesore pėr tė fituar pole-position nė Ēmimin e Madh tė Monakos dhe fundjava ka nisur mė sė miri pėr pilotėt e saj. Nico Rosberg dhe Lewis Hamilton kanė zėnė vendin e parė dhe tė dytė nė sesionin e dytė tė provave tė lira duke lėnė pas Fernando Alonson dhe Felipe Masėn me Ferrari.

Koha e pestė mė e mirė nė kėtė sesion u regjistrua nga Mark Webber (Red Bull), ndėrsa Kimi Raikkonen (Lotus) zuri vendin e gjashtė. Kampioni nė fuqi i botės, Sebastian Vettel (Red Bull), pėrfundoi i nėnti nė provat e lira, por u pa qė kishte njė ritėm shumė tė mirė gare.

Duket se Mercedes ėshtė nė njė nivel mė tė lartė se skuderitė e tjera nė xhiron e shpejtė dhe nė njė garė si kjo e Monakos, nisja nga vendet e para ėshtė mė e rėndėsishme se nė ēdo pistė tjetėr. /albeu.com/

Ja renditja e plotė e sesionit tė dytė tė provave tė lira tė Ēmimit tė Madh tė Monakos:


1. Rosberg (Mercedes) 1:14.759
2. Hamilton (Mercedes) 1:15.077
3. Alonso (Ferrari) 1:15.196
4. Massa (Ferrari) 1:15.278
5. Webber (Red Bull) 1:15.404
6. Raikkonen (Lotus) 1:15.511
7. Grosjean (Lotus) 1:15.718
8. Button (McLaren) 1:15.959
9. Vettel (Red Bull) 1:16.014
10. Di Resta (Force India) 1:16.046
11. Sutil (Force India) 1:16.349
12. Pérez (McLaren) 1:16.434
13. Hulkenberg (Sauber) 1:16.823
14. Maldonado (Williams) 1:16.857
15. Gutiérrez (Sauber) 1:16.935
16. Ricciardo (Toro Rosso) 1:17.145
17. Vergne (Toro Rosso) 1:17.184
18. Bottas (Williams) 1:17.264
19. Bianchi (Marussia) 1:17.892
20. Pic (Caterham) 1:18.212
21. Chilton (Marussia) 1:18.784
22. V. der Garde (Caterham) 1:19.031
Shtuar më 23/05/2013, ora 19:01
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit