Mercedesi nuk ndalet, Hamilton pole-position nė Spanjė
Gjithēka ashtu sic ishte parashikua. Nė provat zyrtare pėr garėn e Ēmimit tė Madh tė Spanjės, nė Montmelo nė Barcelonė, dy pilotėt e Mercedes kanė dominuar duke zėnė vendin e parė me Leėis Hamilton dhe tė dytin me Nico Rosberg.

Fundi i raundit tė tretė tė provave ishte njė sfidė brenda llojit. Dy makinat Mercedes ndodheshin ende nė pistė. I pari qė kalon finishin ishte Rosberg qė fikson kohėn e tij mė tė mirė, 1.25.400 dhe merr vendin e parė, tė cilin e mban vetėm pėr pak sekonda, kur Hamilton regjistron kohėn 1.25.232.

Pas dyshes sė Mercedes u rėndit Daniel Ricciardo me Red Bull, pasuar nga Valter Bottas i Williams. Grosjean me Lotus morri vendin e pestė, ndėrsa pas tij u rėnditen dy Ferrarit, pėrkatėsisht me Kimi Raikkonen dhe Fernando Alonso-n.

Akoma mė keq shkoi pėr Sebastian Vettel. Kampioni nė fuqi u ndal nė raundin e dytė me kohėn 1.27.05 duke zėnė vendin e 10-tė.

Ajo qė bie nė sy ėshtė se nė pesė garat e para tė kėtij botėrori, Mercedes ka marrė tė gjithė pole position, katėr herė me Lewis Hamilton dhe njė me Nico Rosberg, pikėrisht atė tė hapjes nė Australi. /albeu.com/
Shtuar më 10/05/2014, ora 15:33
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit