Mercedes, Hamilton debuton me aksident (FOTO LAJM)

Nė cirkuitin e Jerez nė Spanjė kishte shumė interes pėr tė parė debutimin e Lewis Hamilton nė timonin e Mercedes W04 dhe ky debutim nuk kishte si tė shkonte mė keq.

Ish-piloti i McLaren doli nga kthesa Dry Sack, njė nga mė tė vėshtirat e pistės spanjolle, dhe u pėrplas me barrierat mbrojtėse.

Britaniku nuk pėsoi dėmtime fizike, por makina e tij nuk mundi dot tė vazhdonte sesionin e testimeve qė po zhvillohen nė Spanjė.

Nė kėtė mėnyrė Hamilton tregon se fati i keq po e pėrndjek Mercedesin nė Jerez. Ditėn e djeshme shoku i skuadrės sė Lewis Hamilton, Nico Rosberg, pati probleme mekanike nė njėvendėshen e tij. /albeu.com/
Shtuar më 06/02/2013, ora 17:21
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit