Me hapa tė sigurtė, Mick Schumacher ėshtė kampioni i ri i F2
Djali i Michael Schumacher, 21 vjeēari Mick Schumacher, ėshtė kampioni i ri i Formula 2.

Schumacher udhėheqi kampionatin F2, ai pati njė epėrsi prej 14 pikėsh nga rivali me vetėm njė raund tė mbetur nė Bahrein.

Mick triumfoi nė Bahrain Grand Prix, gara e vetme qė i kishte mbetur pa fituar.

Gjermani triumfoi pas njė pėrballje tė gjatė me Callum Ilott, dhe pas sigurimit tė titullit kampion, ai do tė jetė pjesė e F1 nė sezonin e ardhshėm.
Shtuar më 06/12/2020, ora 14:37
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0