Mbyllen testimet nė Jerez, ja rėnditja
Kimi Raikkonen me Lotus ishte piloti mė i shpejtė i ditės sė fundit tė testimeve nė pistėn spanjolle tė Jerez de la Frontera. Finlandezi regjistroi kohėn 1:18:148 me goma tė buta, duke lėnė pas francezin Bianchi tė Force India dhe kampionin nė fuqi Sebastian Vettel me Red Bull.

Gjithsesi, koha e referencės ėshtė ajo e gjermanit tre herė kampion nė Formulėn 1 pasi Vettel ndaloi kronometrin nė 1:18:565 me goma tė forta. Nėse gjermani do tė kishte pėrdorur gomat e buta, ashtu siē bėri finlandezi, atėherė koha e tij do tė ishte rreth njė sekondė mė e shpejtė pasi kjo ėshtė diferenca mes kėtyre dy sete gomash. /albeu.com/

Kjo ėshtė renditja e ditės sė fundit tė testimeve nė Jerez:

1. Raikkonen (Lotus) 1:18.148
2. Bianchi (Force India) 1:18.175
3. Vettel (Red Bull) 1:18.565
4. Gutiérrez (Ferrari) 1:18.669
5. Vergne (T. Rosso) 1:18.760
6. Hamilton (McLaren) 1:18.905
7. Pérez (McLaren) 1:18.944
8. Bottas (Force India) 1:19.851
9. De la Rosa (Ferrari) 1:20.316
10. Pic (Caterham) 1:21.105
11. Razia (Marussia) 1:21.226
12. Di Resta (F. India) 1:23.435
Shtuar më 08/02/2013, ora 18:54
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0