Mbyllen testet nė Jerez, Raikkonen para tė gjithėve
Ferrarit mė nė fund i ėshtė kthyer buzėqeshja, nė pėrfundim tė katėr ditėve testimesh dimėrore nė Jerez de la Frontera, pėrpara se nė mars tė nisė sezoni i ri i Formula 1.

Kimi Raikkonen ka mbyllur nė krye tė klasifikimit edhe ditėn e fundit, me kohėn 1’ e 20’’ e 841, pėrpara suedezit Marcus Ericsson, me Sauber ky por me motor Ferrari.

Ndėrkohė pas tyre ka ardhur Lewis Hamilton dhe Max Verstappen me Toro Rosso, me njė distancė prej mė shumė se 1 sekondė nga finlandezi.

Shumė larg tij kanė qenė Grosjean, Kvyat dhe Button, tė cilėt janė pėrballur me probleme tė ndryshme. /albeu.com/

Ja kohėt e regjistruara nė ditėn e katėrt dhe tė fundit tė testimeve:

1. Kimi Raikkonen, Ferrari, 1’20’’841, 106 xhiro
2. Marcus Ericsson, Sauber, 1’22’’019, 112 xhiro
3. Lewis Hamilton, Mercedes, 1’22’’172, 117 xhiro
4. Max Verstappen, Toro Rosso, 1’22’’553, 97 xhiro
5. Felipe Massa, Williams, 1’23’’116, 73 xhiro
6. Romain Grosjean, Lotus, 1’23’’802, 53 xhiro
7. Daniil Kvyat, Red Bull, 1’23’’975, 64 xhiro
8. Jenson Button, McLaren, 1’27’’660, 35 xhiro
Shtuar më 05/02/2015, ora 16:45
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0