LOTUS prezanton makinėn e re
Skuadra angleze LOTUS ėshtė e para sivjet qė ka prezantuar bolidin e ri me tė cilin do tė paraqitet nė garat e radhės nė sportin mė atraktiv tė shpejtėsisė Formula 1.

Bolidi i pagėzuar me emrin E-21, do tė jetė nė dispozicion tė dyshes Kimmi Raikkonen dhe Roman Grosjean, tė cilėt synojnė rezultate edhe mė tė mira sesa nė vitin 2012.

Pamja e re e kėtij bolidi ėshtė fantastike me motor tė Renaultit, derisa ka pėsuar ndryshime sikurse nė aerodinamikė ashtu edhe nė mekani

Testet e para tė kėtij bolidi do tė bėhen me 5 Shkurt nė Jerez de la Frontera. /albeu.com/
Shtuar më 30/01/2013, ora 09:25
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit