Lewis Hamilton surprizon 5-vjeēarin qė po vdes nga kanceri, i dėrgon makinėn e F1 dhe trofeun (FOTO LAJM)

Njė tifoz me sėmundje tė pashėrueshme ėshtė surprizuar nga ylli i F1, Lewis Hamilton.

Hamilton i dėrgoi 5-vjeēarit me kancer makinėn e F1 dhe trofeun.

Garuesi zbuloi se ishte frymėzuar pėr fitoren nė Grand Prix tė Spanjės nga Harry Shaw. Vogėlushi vuan nga njė formė e rrallė e kancerit tė kockave dhe sė fundmi iu dha 1 javė kohė pėr tė jetuar.

Pasi Harry i dėrgoi Hamilton njė mesazh duke i uruar fat tė mirė pėrpara Spanish Grand Prix, Lewis vendosi qė tė jepte njė sėrė dhuratash 5-vjeēarit. Mes tyre i dėrgoi njė makinė tė Formula One dhe trofeun e Grand Prix tė Spanjės.

Ndėrsa Harry i dėrgoi njė mesazh nga shtrati i tij nė spital duke i thėnė: "Tė falėnderoj pėr dhuratat. Shumė dashuri nga Harry dhe lamtumirė."

Pas garės nė Spanjė, Hamilton tha: "Mora njė mesazh tė mrekullueshėm nga ky djalė i vogėl i quajtur Harry dhe ai u bė engjėlli i shpirtit tim. Po kėrkoja njė inspirim, diēka ku tė kapesha dhe garėn e sotme ia kushtoj atij."

Shtuar më 14/05/2019, ora 11:47
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0