Lewis Hamilton kampion i Formula 1 pėr herė tė 6, 1 titull larg legjendės Michael Schumacher (VIDEO)
Lewis Hamilton ka fituar titullin e gjashtė kampion bote nė Formula 1. Piloti britanik e kishte thuajse tė siguruar kėtė titull, por nė garėn e sotme nė Amerikė, nuk duhet tė renditej poshtė vendit tė tetė, nė rast se Bottas, shoku i tij i skuadrės, renditej i pari.

Hamilton, si kampion i vėrtetė, bėri njė garė pa u trembur, duke tentuar tė parakalojė kėdo i dilte pėrpara. Britaniku nė fund, e mbylli garėn nė vend tė dytė, ku kishte njė betejė tė fortė me pilotin e Red Bull, Max Versstapen nė vend tė tretė dhe Valteri Bottas, nė vend tė parė.

Njė tjetėr garė pėr t’u harruar pėr dy pilotėt e Ferrarit. Sebastian Vettel nuk e mbylli garėn, pasi makina e tij pati njė problem nė anėn e djathtė tė lidhjes sė gomave. Ndėrsa Leclerc, u rendit i katėrti, duke e humbur njė vend nė podium
Shtuar më 03/11/2019, ora 22:21
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit