Leclerc "pėrshėndetet" me Vettel, Ferrari nuk humb kohė pėr zėvendėsuesin
Sebastian Vettel zyrtarizoi sot vendimin pėr t’u larguar nga Ferrari nė fund tė vitit, pasi nuk gjeti gjuhėn e pėrbashkėt pėr rinovim me skuadrėn e italiane, ndėrsa mesazhi i parė ka ardhur nga shoku i tij te Ferrari. Charlse Leclerc.

Marrėdhėniet mes tė dyve nuk kanė qenė tė pėrsosura gjatė sezonit qė lamė pas dhe shpeshherė ka pasur edhe tension e betejė nė fushė mes tyre ,si tė ishin rivalė, por kjo nuk e ka penguar pilotin monegask qė tė shprehė respekt ndaj kolegut tė tij.

"Ka qenė njė nder i madh pėr mua tė jem shoku jot i skuadrės. Ka pasur momente tensioni nė pistė dhe tė tjera tė mira, qė nuk kanė pėrfunduar siē duhej, por respekti nuk ka munguar asnjėherė, edhe pse nuk perceptohej kėshtu nga jashtė. Nuk kam mėsuar kurrė kaq shumė sa gjatė kohės me ty. Shumė faleminderit pėr tė gjitha Seb", shkroi Leclerc nė rrjetet sociale.

Ndėrkohė menjėherė kanė nisur tė qarkullojnė emrat qė mund tė zėvendėsojnė Vettel nė skuadrėn e Ferrarit, por nė Itali kėmbėngulin se i pėrzgjedhuri ėshtė spanjolli Carlos Sainz Junior, djali i kampionit tė botės nė Rally.

Ky i fundit ėshtė pjesė e McLaren, por shumė shpejt pritet tė zyrtarizojė marrėveshjen me Ferrarin, ku do tė bėjė rolin e pilotit tė dytė, pasi italianėt kanė vendosur tė besojnė maksimalisht ndaj Charles Leclerc.
Shtuar më 12/05/2020, ora 10:49
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit