Hungari, Red Bull dominon Provat e Lira
Red Bull ka dominuar sesionin e parė tė provave tė lira tė Cmimit tė Madh tė Hungarisė. Sebastian Vettel dhe Mark Webber janė renditur nė vendin e parė dhe tė dytė duke lėnė pas tė gjithė kundėrshtarėt. Kohėn e tretė mė tė shpejtė e regjistroi Kimi Raikkonen (Lotus), ndėrsa Fernando Alonso (Ferrari) e mbylli nė vend tė katėrt. Nė vend tė tetė dhe tė trembėdhjetė dy makinat Mercedes, Rosberg dhe Hamilton respektivisht. /albeu.com/


Ja rezultatet e sesionit tė parė tė provave tė lira nė Hungaroring:

1. Sebastian Vettel (Red Bull) 1:22.723
2. Mark Webber (Red Bull) 1:22.982
3. Kimi Raikkonen (Lotus) 1:23.010
4. Fernando Alonso (Ferrari) 1:23.099
5. Romain Grosjean (Lotus) 1:23.111
6. Jenson Button (McLaren) 1:23.370
7. Adrian Sutil (Force India) 1:23.390
8. Nico Rosberg (Mercedes) 1:23.531
9. Sergio Pérez (McLaren) 1:23.591
10. Pastor Maldonado (Williams) 1:23.911
11. Esteban Gutiérrez (Sauber) 1:24.119
12. Valtteri Bottas (Williams) 1:24.150
13. Lewis Hamilton (Mercedes) 1:24.157
14. Jean-Eric Vergne (Toro Rosso) 1:24.204
15. Felipe Massa (Ferrari) 01:24.299
16. Nico Hulkenberg (Sauber) 1:24.314
17. Daniel Ricciardo (Toro Rosso) 1:24.383
18. Paul di Resta (Force India) 1:24.608
19. Charles Pic (Caterham) 1:25.827
20. G.Van der Garde (Caterham) 1:26.808
21. Jules Bianchi (Marussia) 1:27.617
22. Rodolfo Gonzįlez (Marussia) 1:28.927
Shtuar më 26/07/2013, ora 14:51
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit