Hungari, Hamilton nė pole position
Mercedesi i Lewis Hamilton ka marrė pole position-in e Ēmimit tė Madh tė Hungarisė, duke regjistruar kohėn mė tė mirė nė provat zyrtare. Vendi i dytė ka qenė pėr Sebastian Vettel me Red Bull, qė ka lėnė pas pilotin e Lotus, Romain Grosjean dhe atė tė Mercedes, Nico Rosberg.

I pesti ėshtė renditur Ferrari i Fernando Alonso, ndėrsa mes tij dhe shokut tė skuadrės Felipe Massa ėshtė vendosur Kimi Raikkonen, nė vendin e gjashtė, po me Lotus.

Nė vend tė tetė ka qenė Toro Rosso i Daniel Ricciardo, i ndjekur nga Sergio Perez me McLaren dhe Mark Webber me Red Bull, qė mbyll dhe top 10-en.

Gjatė provave Webber ka pasur njė seri problemesh nė Kers, siē njihet ndryshe sistemi qė jep fuqinė pėrmes sistemit tė frenave.

Gara pėr Ēmimin e Madh tė Hungarisė do tė zhvillohet nesėr nė orėn 14.00. /albeu.com/
Shtuar më 27/07/2013, ora 16:46
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0