Horner: Vettel do tė qėndrojė gjatė te Red Bull
Christian Horner nuk shqetėsohet aspak nga zėrat se Sebastian Vettel mund ta braktisė "anijen" pėr tė garuar pėr njė skuadėr tjetėr. Bosi i Red Bull, skuadra qė e ka nxjerrė kampion pėr tre sezone radhazi, ėshtė i bindur se Sebastian Vettel do tė qėndrojė, edhe pse Niki Lauda hamendėsoi se 25-vjeēari mund tė bashkohet me Mercedes.

"Cila skuadėr nuk do ta donte Vettel? Ai ėshtė pjesė e familjes Red Bull pėr njė kohė tė gjatė dhe ėshtė i rėndėsishėm pėr suksesin tonė. Edhe ne jemi zhvilluar e rritur pėrkrah tij. Ēėshtja nuk ėshtė te afati i njė kontrate por sa mirė ndihesh. Vettel ndihet mirė me ne dhe ne ndihemi mirė me tė. Nuk kam asnjė dyshim se kėshtu do tė jenė gjėrat pėr njė kohė tė gjatė", deklaroi Christian Horner pėr "Sport Bild", duke theksuar se ana mė e mirė e pilotit gjerman nuk ėshtė parė ende. /albeu.com/
Shtuar më 15/05/2013, ora 11:45
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0