Hamilton triumfues edhe nė Japon
Lewis Hamilton triumfoi mėngjesin e sotėm nė pistėn e Suzuka, nė garėn e vlefshme pėr Ēmimin e Madh tė Japonisė, duke hipotekuar titullin kampion pėr vitin 2017 nė Formula 1.

Piloti britanik i Mercedes ka pėrfituar edhe nga tėrheqja e rivalit tė tij kryesor pėr titull, Sebastian Vettel me Ferrari, qė pas xhiros sė 5-tė u detyrua tė hapė krahun, duke i thėnė “lamtumirė” shanseve pėr titull.

Tashmė diferenca mes dy pilotėve ėshtė 59 pikė, shumė, me njė Botėror qė po shkon drejt fundit. Nė podium u ngjitėn sot edhe dy pilotėt e Red Bull, me Max Verstappen qė u klasifikua i dyti dhe Daniel Ricciardo i treti, raporton TeleSport

Pra, Hamilton mbyll garėn nė krye dhe hedh njė hap tė madh drejt titullit kampion, duke ndarė podiumin me Verstappen e Ricciardo. Nė zonėn e pikėve, pas Raikkonen qė e mbylli garėn i pesti, u ngjitėn edhe Ocon e Perez me Force India, Magnusen e Grossjean me Haas dhe Felipe Massa me Williams.
Shtuar më 08/10/2017, ora 10:36
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Te afermit e viktimave te genocidit serb ne Srebrenica duke pritur rivarrosjen e tyre pasi kane identifikuar eshtrat

Te afermit e viktimave te genocidit serb ne Srebrenica duke pritur rivarrosjen e tyre pasi kane identifikuar eshtrat