F1: Triumfon Hamilton, zhgėnjen Ferrari
Ēmimi i Madh i Hungarisė nė Formula 1, gara e dhjetė e sezonit, ka pėrfunduar me fitoren e pilotit britanik, Lewis Hamilton, ashtu edhe siē kishte nisur, pas pole-position-it tė siguruar njė ditė mė parė nga piloti i Mercedes GP.

Nė vend tė dytė ka pėrfunduar piloti i Lotus, Raikkonen, i cili e ka mbrojtur deri nė metrat e fundit tė garės kėtė pozicion, i sulmuar nga kampioni nė fuqi i botės, Sebastian Vettel i Red Bull.

Pas treshes sė podit janė renditur Mark Webber, me Red Bull, i nisur nga vendi i 10-tė, Alonso me Ferrari-n, Grosjean me Lotus, Button me Mercedes dhe Massa, sėrish me Ferrari.

Kjo ėshtė fitorja e parė e Hamilton, qė kur kaloi nė fund tė sezonit tė kaluar nga McLaren-Mercedes, te Mercedes. /albeu.com/
Shtuar më 28/07/2013, ora 17:04
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0