Hamilton triumfon nė Austri, pėrplaset me Rosberg (VIDEO)
Ēmimi i Madh i Austrisė ka pėrfunduar me fitoren e spektakolare tė pilotit britanik tė Mercedesit, Hamilton, por pėr tė arritur deri nė kėtė triumf, atij i ėshtė dashur tė pėrfshihet nė njė incident nė xhiron e fundit me shokun e skuadrės, Nico Rosberg.

Njė parakalim qė me tė gjitha gjasat do tė hetohet nga komisarėt e pistės sė Austrisė, ku edhe po zhvillohej gara, pasi nė momentin qė Hamilton parakalon Rosbergun, ky i fundit e godet, del jashtė piste dhe kur rifutet e godet sėrish.

Ky incident bėri qė gjermani ta mbyllė Ēmimin e Madh tė Austrisė nė vendin e katėrt, ndėrsa dy vendet e tjera nė podium u plotėsuan nga Max Verstappen me Red Bull dhe Kimi Raikkonen me Ferrari.
Shtuar më 03/07/2016, ora 16:31
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit.

Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit. "Jam shume e lumtuar qe solla flamurin e Kosoves dhe Shqiperise ketu lart"., shprehet ajo.