Hamilton-Rosberg, dyshja e Mercedes edhe pėr 2015-ėn
Mercedes GP, me 99% tė mundėsive, do tė ketė sėrish britanikun Lewis Hamilton dhe gjermanin Nico Rosberg si dyshen e pilotėve edhe pėr vitin 2015. Kėshtu ėshtė shprehur Toto Wolff, shefi sportiv i skuderisė gjermane tė Formulės 1.

Sipas austriakut, 1% rezervohet pėr "situata tė jashtėzakonshme, pasi nė jetė asgjė nuk ėshtė 100% e sigurt".

Rosberg rinovoi para disa javėsh kontratėn e tij me Mercedesin, ndėrsa negociatat me Hamiltonin janė "ngrirė" nė pritje tė pėrfundimit tė sezonit aktual. Gjithsesi, Wolff nėnvizoi se sapo tė mbarojė ky sezon, prioriteti numėr 1 do tė jetė zgjatja e kontratės sė britanikut.

Lewis Hamilton ka nėnshkruar njė kontratė 3-vjeēare me Mercedesin nė vitin 2013, vit kur u largua nga McLaren. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2014, ora 15:50
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit