Hamilton: Mercedes pas Red Bull
Piloti Lewis Hamilton nuk ka asnjė dyshim se Mercedes ėshtė skuadra e dytė mė e mirė nė Formula 1 kėtė sezon. 28-vjeēari ėshtė kritikuar jo pak pėr largimin nga Vodafone McLaren, vendim qė shumė e kanė parė si hap prapa.

Gjithsesi, Mercedes ka impresionuar deri tani dhe konkretisht zuri vendin e tretė dhe tė katėrt pas Red Bull nė garėn e Malajzisė. Pėr kėtė arsye, Hamilton beson se vetėm kampionėt nė fuqi janė superiorė dhe rendit pas tyre Mercedes.

"Jemi skuadra e dytė mė e mirė. Nė disa pjesė tė garės isha duke luftuar me makinat Red Bull dhe tė jesh nė kėtė pozicion ėshtė diēka qė tė jep njė ndjesi tė mirė. Pėr fat tė keq nuk kisha shumė karburant nė makinė, prandaj nė 25 xhirot e fundit duhet tė kurseja dhe kjo e kushtėzoi garėn time", ėshtė shprehur piloti britanik. /albeu.com/
Shtuar më 02/04/2013, ora 12:14
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit