Hamilton: Mercedes mė mirė se McLaren
Suksesi nė Hungari, i pari pėr Lewis Hamilton me skuadrėn Mercedes GP rrit optimizmin e pilotit britanik qė konfirmon se me largimin nga Vodafone McLaren bėri zgjedhjen e duhur. Ish kampioni i botės nuk njeh mė kufinj dhe tashmė qė ka sigluar suksesin e parė, kėrkon tė vazhdojė me tė njėjtin ritėm.

"Mercedes ėshtė dukshėm mė mirė se McLaren pasi sezonin e shkuar nuk isha i shpejtė dhe mbi tė gjitha nuk ndihesha sikur kisha nė dispizicion njė makinė me tė cilėn mund tė fitoja 10 gara. Gomat kanė njė rol vendimtar nė kėtė makinė qė po bėn hapa tė mėdha sepse duket sikur ėshtė aty bashkė me Red Bull-in dhe Lotus-in. Nė Hungari kishim njė ritėm tė ngjashėm. Nėse do tė vazhdojmė me kėtė ritėm nė prova dhe tė kemi nė dispozicion goma tė besueshme mund tė pėrballemi si tė barabartė. Mercedes ėshtė e ndryshme nga makinat e tjera qė kam drejtuar, ėshtė mė e mira. McLaren i vitit 2008 me tė cilin fitova titullin kampion ishte njė makinė e mirė, por jo mė e mirė se Mercedes", shprehet Hamilton.

Hamilton vazhdon mė tej me optimizmin e tij, duke premtuar se do tė garojė nė nivele tė larta edhe gjatė ndalesėave tė radhės.

"Pistat e javėve tė ardhshme mė pėrshtaten shumė dhe mezi po pres qė tė zhvilloj pjesėn e dytė tė sezonit. Kemi ende punė pėr tė bėrė sepse makina duhet pėrmirėsuar por nė Hungari hodhėm njė hap tė madh2, vijoi britaniku.

Gjatė kėtij sezoni, Mercedes GP ėshtė njė prej skuadrave mė nė formė dhe kėtė e ka vėrtetuar nė provat zyrtare me 7 pole position. Vėshtirėsinė e vetme skuadra gjermane e ka pasur nė menaxhimin e gomave, njė problem qė tashmė duket se e ka lėnė pas pėr tė sfiduar kampionin e botės Sebastian Vettel qė vazhdon tė qėndrojė nė krye tė klasifikimit me njė diferencė tė ndjeshme nga ndjekėsit e tij. /albeu.com/
Shtuar më 31/07/2013, ora 16:28
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0