Hamilton ironizon Vettel: Pa rival te Red Bull
Lewis Hamilton provokon rivalin Sebastian Vettel. Nė kulmin e zėrave qė e lidhin tė ardhmen e Kimi Raikkonen me skuadrėn Red Bull, piloti i Mercedes GP snobon tre titujt kampionė tė gjermanit, duke do tė ishte shumė kurioz qė ta shikonte finlandezin nė timonin e makinės austriake, ēka do tė rriste presionin pėr gjermanin, i cili nuk ka rivalė nė skuadrėn ku ai bėn pjesė.

"Do tė ishte shumė interesante ta shikonim Kimin te Red Bull. Nė njė rast tė tillė, puna pėr Vettel do tė bėhej shumė e vėshtirė. Raikkonen ėshtė njė pilot fantastik dhe tė gjithė e dimė se nė timonin e njė makine mė tė shpejtė ai do tė shfaqej ndryshe", ka thėnė Hamilton.

Nė skuadrėn Mercedes, Hamilton duhet t’i bėjė llogaritė me shokun e ekipit, Nico Rosberg, i cili ka fituar dy gara kėtė sezon por nė klasifikim numėron 15 pikė mė pak se britaniku.

"Ajo qė ka shumė rėndėsi ėshtė tė mėsohesh me humbjet dhe tė korrigjosh gabimet e sė shkuarės. Jo pėrherė mund ta mbyllėsh garėn pėrpara shokut tė skuadrės. Nuk mund tė fitosh pėrherė dhe ky ėshtė leksioni mė i madh qė kam marrė nga disfatat. Disa gjėra thjesht ndodhin pėr unė jam i njėjti pilot sepse vazhdoj me stilin agresiv", vijoi britaniku i Mercedes GP.

Aktualisht, Lewis Hamilton mban vendin e katėrt nė klasifikimin e pėrgjithshėm me 99 pikė, 58 mė pak se kryesuesi i kampionatit Sebastian Vettel. /albeu.com/
Shtuar më 11/07/2013, ora 15:40
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0