Hamilton i pandalshėm, fiton edhe nė Gjermani
Leėis Hamilton fiton edhe garėn pėr Ēmimin e Madh tė Gjermanisė, e zhvilluar nė pistėn e Hockenheim, edhe pse “pole position”-in e njė dite mė parė e kishte siguruar gjermani i kėsaj skuderie, Nico Rosberg.

Hamilton arriti ta parakalonte shokun e tij tė skuadrės qė nė momentin e startit tė garės, pėr tė mos e humbur mė kryesimin deri nė xhiron e 67 dhe tė fundit.

Podiumi ėshtė plotėsuar nga dy pilotė tė rinj, Daniel Ricciardo dhe Max Verstappen, tė dy tė Red Bullit, tė cilėt lėnė pas tyre gjermanin">gjermanin Rosberg, nė atė qė mund tė konsiderohet si njė zhgėnjim pėrpara fansave tė tij nė garėn e shtėpisė.

Dy pilotėt e Ferrarit kanė zhgėnjyer edhe mė tepėr, duke mos mundur tė shkojnė mė shumė sesa vendet 5 dhe 6, me gjermanin">gjermanin Vettel pėrpara finlandezit Raikkonen. Ndėr 10 tė parėt renditen edhe Hulkenberg, Button, Bottas dhe Perez.

Shtuar më 31/07/2016, ora 16:18
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Te afermit e viktimave te genocidit serb ne Srebrenica duke pritur rivarrosjen e tyre pasi kane identifikuar eshtrat

Te afermit e viktimave te genocidit serb ne Srebrenica duke pritur rivarrosjen e tyre pasi kane identifikuar eshtrat