Hamilton fiton garėn e shtėpisė sė tij nė Silverstone (FOTO)

Lewis Hamilton fiton Ēmimin e Madh tė Britanisė, duke dominuar nė garėn e shtėpisė sė tij, nė pistėn e Silverstone.

Kjo ėshtė hera e katėrt qė piloti i Mercedesit triumfon nė vendin e tij, duke barazuar rekordin e vendosur mė parė nga Nigel Mansell.

Pas tij u rendit shoku i tij i skuadrės Rosberg, ndėrkohė qė podiumin e plotėson Max Verstappen me Red Bull, i cili la pas shokun e tij tė skuadrės Ricciardo.

Shtuar më 10/07/2016, ora 16:17
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit.

Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit. "Jam shume e lumtuar qe solla flamurin e Kosoves dhe Shqiperise ketu lart"., shprehet ajo.