Hamilton do tė dekorohet nga Mbretėresha Elizabeth
Lewis Hamilton, do tė dekorohet nga Mbretėresha Elizabeth.

Kampioni i botės nė Formula 1, do tė dekorohet me urdhrin e “Knighthood” nga Mbretėresha Elizabeth, nė ceremoninė e fundvitit.

35 vjeēari u bė kampion pėr herėn e shtatė nė garėn e fundit nė “Turkish Grand Prix”, ku barazoi rekordin e legjendarit, Michael Schumacher.

Kampioni britanik pėrfundoi finalen e cila kishte gjatėsi 309 km pėr 1:42.19.313, ndėrsa nė pozicionin e dytė u rendit Sergio Perez dhe nė tė tretėn Sebastian Vettel.

“Si ēdokush, unė jam rritur me adhurimin ndaj Mbretėreshės dhe Familjes Mbretėrore. Jam i nderuar qė do tė paraqitėm para saj, do tė jetė njė nga ditėt e mija mė tė lumtura”, deklaroi Hamilton.

Britaniku do t’i bashkohet figurave tė shquara qė janė dekoruar mė parė si: Mo Farah, Andy Murray dhe Alastair Cook.
Shtuar më 23/11/2020, ora 10:16
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0