Hamilton beson tek titulli kampion
Hamilton vazhdon tė besojė tek mundėsia e fitimit tė titullit edhe pse Sebastian Vettel ėshtė shkėputur nė krye tė renditjes me 46 pikė. Nė njė intervistė tė publikuar tė hėnėn nė portalin e specializuar tė garave "Autosport", britaniku shprehet se Vettel ka pasur nė pėrdorim njė makinė fenomenale pėr shumė kohė dhe ėshtė gjithashtu tepėr i shpejtė.

"Pa dyshim, do tė jetė shumė shumė e vėshtirė, por unė kam ende shanset e mia. Vettel ka pasur nė pėrdorim njė makinė fenomenale pėr shumė kohė dhe ėshtė gjithashtu tepėr i shpejtė. Ai bėn punėn e tij dhe ka gjetur kombinimin perfekt me makinėn. Megjithatė, edhe ne kemi bėrė disa gara vėrtet tė mira. Jemi vazhdimisht tė parėt nė provat zyrtare dhe nė disa raste kemi mundur Red Bullat nė garė. Mendoj se diferenca nė garė ėshtė gjithmonė e mė e vogėl dhe me ende shumė pikė nė lojė, e me shpresė qė do tė vazhdojmė tė pėrmirėsohemi, gjithēka mund tė ndodhė", shtoi britaniku, kampion i botės nė vitin 2008.
Shtuar më 26/08/2013, ora 18:48
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0