Grand Prix Portugal, Hamilton pėrsėri nė "Pole Position"
Lewis Hamilton po vazhdon dominimin kėtė edicion nė Formula 1.

Ylli britanik i skuadrės sė Mercedes, Lewis Hamilton doli mė i shpejti nė kualifikueset e Grand Prix tė Portugalisė.

Numri 44 ka regjistruar kėshtu ‘Pole Position’ numėr nėntė kėtė edicion dhe tė 97-tin nė total.

Prapa Hamilton do tė nisen Valtteri Bottas po ashtu nga Mercedes dhe Max Verstappen i Red Bull.

Mbetet tė shihet nėse Hamilton do tė shfrytėzoj epėrsinė dhe tė fitojė edhe njė tjetėr garė nesėr.
Shtuar më 24/10/2020, ora 17:17
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0