Gomat e Pirelli rrezikojnė pilotėt (FOTO-LAJM)

Gara e Silverstonit do tė mbahet mend gjatė dhe do tė hapė shumė polemika nė lidhje me gomat Pirelli. Plot 5 makina i ka shpėrthyer goma e pasme e majtė duke rrezikuar jashtėzakonisht shumė jetėn e Hamilton, Massa, Vergne, Gutierrez dhe Perez.

“Kur arrija shpejtėsinė maksimale mendoja se jam nė duart e Zotit. Isha gati tė pranoja vullnetin e tij.” Kėto janė fjalėt e pilotit tė Ferrarit, Felipe Massa, i cili shpjegoi se si e vazhdoi garėn pas zėvendėsimit tė gomės sė shpėrthyer.


“Po rrezikojmė jetėn dhe nėse diēka e tillė ndodh sėrish, mund tė vdesim. Duhen marrė masa.” u shpreh
Sergio Perez i McLaren. Ndersa Lewis Hamilton u shpreh se siguria duhet tė jetė primare. /albeu.com/
Shtuar më 01/07/2013, ora 11:48
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0