Gjendja shėndetėsore e Schumacher, kėto janė zhvillimet e fundit
Tė gjithė presin me padurim gjėnjen shėndetėsore tė ish-kampionit tė Formula 1 Michael Schumacher.

Piloti gjerman i cili u aksidentua rėndė nė fund tė vitit 2013 gjėndja shėndetėsore e tij vijon tė ngelet enigmė, shkruan Albeu.com.

Ēfarė mbetet e qartė ėshtė se gjendja e pilotit legjendar gjerman ėshtė e pandryshueshme. Ai do tė mbetet ende nė koma pėr njė periudhė
tė pacaktuar.

Ndėrkohė Schumacher mbushi 50-vjeē nė janarin e kėtij viti dhe kur pritej qė ai tė shfaqej nė public kjo nuk ndodhi.

Ndėrkohė kurimi pėr Schumacher i ka kushtuar familjes sė tij deri mė tani hiē mė pak se 26 milionė dollarė.

Momentalisht, Schumacher gjendet nė njė shtėpi tė veēantė nė Zvicėr, ku ėshtė e fshehur nga mediat pėr ta ruajtur privatėsinė e familjes.

Por, familjarėt e Schumacher nuk janė duke e humbur shpresėn qė njė ditė Michael do tė bėhet mė mirė. /albeu.com/

Shtuar më 02/05/2019, ora 15:14
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit