Ferrari: Gara mbetet e hapur
Formula 1 premton tė na dhurojė spektakėl deri nė momentin e fundit, me fishekzjarret qė janė parashikuar pėr finalen e madhe tė sezonit.

Cmimi i Madh i Malajzisė nė njė farė mėnyre u duk se bėri dhe renditjen e klasifikimit tė pilotėve, por nė botėn e shpejtėsisė dhe spektaklit pritet gjithcka. Me Anglezin Hamilton qė e coi avantazhin e tij nga 28 nė 34 pikė, supozohet se trofeu i Botėrorit ėshtė rrugės sė kthimit drejt numrit 44, por fakti qė Hamilton nuk ka nė duar njėvėndeshėn mė tė shpejtė nė garė, ėshtė faktor qė rrit probabilitetin edhe pėr surpriza tė mundshme.

Vet Hamilton u duk se u bė koshient pėr njė fakt tė tillė pikėrisht mbrėmjen e sė dielės, pas Garės nė pistėn e Sepang. Me iluzionin qė dhuroi ai Pol Position i merituar, me tė cilin Mercedes u duk se rigjeti dritėn nė fund tė tunelit, mbarėvajtja e garėszhvilloi Mercedes foli qė nuk ishte as nė lartėsinė e asaj qė zhvilloi Max Verstappen me Red Bull.

Pėr pasojė nėse nė Maranello do tė dinė tė zgjidhin problemin teknik qė i mohoi Vettelit mundėsinė pėr t’u kualifikuar nė Malajzi, nga Cmimi i Madh i Japonisė nė Suzuka e nė vijim mund tė kemi shumė surpriza. /albeu.com/
Shtuar më 02/10/2017, ora 14:27
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Te afermit e viktimave te genocidit serb ne Srebrenica duke pritur rivarrosjen e tyre pasi kane identifikuar eshtrat

Te afermit e viktimave te genocidit serb ne Srebrenica duke pritur rivarrosjen e tyre pasi kane identifikuar eshtrat