Formula 1 publikon kalendarin e 8 garave (FOTO LAJM)

Pas anulimeve dhe shtyrjeve, Formula 1 ka zbuluar njė kalendar tė parakohshėm pėr t’u rikthyer nė gara.

Orari i ri pėrmban tetė gara nė gjashtė qarqe, me dy fillimisht nė Austri (5, 12 korrik) dhe Silverstone (2, 9 gusht).

Ngjarjet e tjera nė kalendar janė ato nė Hungari (19 korrik), Spanjė (16 gusht), Belgjikė (30 gusht) dhe Itali (6 shtator).

Tetė garat janė minimumi i nevojshėm pėr njė kampionat botėror, megjithėse F1 thotė se ‘garat e mėtejshme do tė shpallen nė javėt e ardhshme’
Shtuar më 02/06/2020, ora 12:34
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0