Formula 1: Mercedez "djeg" edhe Bakunė, Bottas merr kreun e renditjes
Valtteri Bottas ėshtė fituesi i Ēmimit tė Madh tė Azerbajxhanit. Finlandezi shkėlqeu nė pistėn e Baku, duke e prerė i pari finishin, pėr tė lėnė pas krahėve edhe kampionin e botės, shokun e skuadrės, Lewis Hamilton.

Britaniku nuk arriti qė t'i bėj ballė shpejtėsisė sė njėvendėshes sė Bottas, duke u kėnaqur me shkallėn e dytė nė podium. Podi u plotėsua nga makina Ferrari e Sebastian Vettel. Vetėm vendi i 5-tė pėr kokėkuqen tjetėr. Vendi i katėr pėr Red Bullin e Marc Verstappen. Brenda zonės sė pikėve u pozicionuan emra si Perez, Sainz, Norris, Stroll dhe Raikkonen.

Pas katėr garave, kampionati mė spektakolar i automobilizmit udhėhiqet nga Bottas me 87-tė pikė, i ndjekur nga Hamilton me njė pikė mė pak. Vendi i tretė pėr Sebastian Vettel, qė me Ferrarin e tij ka grumbulluar deri mė tani vetėm 52 pikė.
Shtuar më 28/04/2019, ora 17:34
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit