Ferrari-Alonso, divorci mė pranė
Kriza e rezultateve te Ferrari duket se po pėrēohet edhe nė marrdheniet me pilotėt. Pas Ēmimit tė Madh tė Singaporit, drejtuesit e "Kokėkuqes" ngritėn shumė dyshime me deklaratat e tyre pėr tė ardhmen e Fernando Alonsos, duke theksuar se piloti spanjoll do tė qėndrojė nė skuadrėn e tyre, por vetėm pėr momentin. Njė qėndrim ky i Ferrarit jo shumė bindės, aq mė tepėr qė dhe vetė Alonso ėshtė shfaqur i besdisur nga pyetjet pėr tė ardhmen e tij.

Sipas asaj qė raportojnė mediat italiane, skuadra nga Maranello i ka ofruar pilotit tė marrė nė konsideratė njė projekt afatgjatė, qė parashikon njė makinė fituese, por jo tani por pas dy ose tre vjetėsh.

Alonso, aktualisht 33 vjeē nuk ėshtė dakord dhe dėshiron njė makinė konkuruese. Fakti qė ka njė klauzolė largimi nė rast se nuk i ofrohet njė njėvendėshe fituese, mund t’ja bėjė shumė tė thjeshtė largimin spanjollit nė fund tė sezonit.

Ofertat nuk mungojnė, me Mclaren qė qėndron nė pole-position dhe pse duhet parė nėse bashkėpunėtori i ri i anglezėve Honda, do tė jetė nė gjendje apo jo t’i ofrojė spanjollit makinėn e dėshiruar.

Priten zhvillime tė reja... /albeu.com/
Shtuar më 23/09/2014, ora 15:38
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0