F1, Webber njofton lamtumirėn
Mark Webber
Piloti i skuderisė Red Bull, Mark Webber ka vendosur tė braktisė Formula 1 nė fund tė sezonit. Australiani 36-vjeēar po bashkohet me programin e ri sportiv tė Porsche dhe do tė garojė nė garėn "Le Mans 24 Orė" pėr prodhuesin gjerman.

Webber kishte mundėsi tė qėndronte nė Formula 1, pasi si Red Bull ashtu dhe skuderi tė tjera kishin shprehur interes pėr tė, por piloti thotė se ėshtė koha pėr tė lėvizur.

Piloti i Lotus, Kimi Raikkonen, kampion bote nė vitin 2007, ka gjasa tė zėvendėsojė australianin, qė debutoi pėr herė tė parė nė F1 nė vitin 2002. Daniel Ricciardo dhe Jean Eric Vergne tė Toro Rosso janė gjithashtu opsione pėr zėvendėsimin e tij.

Webber e konsideron njė nder tė garojė pėr Porsche, duke thėnė se, "kompania ka shkruar historinė e garės si prodhues dhe performancat e saj teknologjike janė nė nivele maksimale". /albeu.com/
Shtuar më 28/06/2013, ora 12:56
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0