F1, Raikkonen mungon nė dy garat e fundit
Kimi Raikkonen do i nėnshtrohet njė ndėrhyrjeje kirurgjikale nė shpatull dhe nuk do tė marrė pjesė nė dy garat e fundit tė sezonit tė Formulės 1. Lajmin e bėn tė ditur gazeta finlandeze "Turun Sanomat". Piloti i Lotusit, i cili vitin e ardhshėm do tė pilotojė njė Ferrari, do tė humbasė Cmimin e Madh tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės dhe Cmimin e Madh tė Brazilit.

Nė javėt e fundit, Raikkonen ka pasur probleme me drejtuesit e Lotusit pasi nuk ėshtė paguar dhe javėn e kaluar kėrcėnoi me bojkot tė Cmimit tė Madh tė Abu Dabit, por nė fund gjithēka u zgjidh.

Operacioni i kampionit tė Botės nė vitin 2007 do tė kryhet nė Salzburg tė Austrisė dhe periudha e rekuperimit mendohet tė jetė rreth njė muaj.

Ende nuk ka njė njoftim nga Lotusi mbi zėvendėsuesin e Raikkonen pėr dy garat e mbetura. /albeu.com/
Shtuar më 10/11/2013, ora 16:20
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit