F1, Pirelli zgjedh gomat pėr garat e para
Pirelli, firma qė furnizon me goma skuderitė e Formula 1, ka njoftuar setet e gomave qė do tė pėrdoren nė katėr garat e para tė kampionatit: Australi, Malajzi, Kinė dhe Bahrein.

Pėr Ēmimin e Madh tė Australisė do tė pėrdoren gomat "P Zerobardha tė mesme" dhe "tė kuqe super tė buta". Kjo ėshtė hera e parė qė Pirelli zgjedh setin e gomave super tė buta pėr pistėn e Melburn.

Nė Malajzi do tė pėrdoren goma mė tė forta: "P Zero portokalli" dhe "tė bardha mesatare", pėr njė rezistencė sa mė tė mirė ndaj temperaturave tė larta dhe asfaltit tė ashpėr qė karakterizon cirkuitin e Malajzisė.

Pėr Kinėn, Pirelli ka zgjedhur "P Zerobardha tė mesme" dhe "tė verdha tė buta".

Ndėrsa pėr Bahreinin zgjedhjet janė "P Zero portokalli tė forta" dhe "tė verdha tė buta". /albeu.com/
Shtuar më 13/02/2013, ora 14:56
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0