F1, Mercedes vendos diktatin nė Singapor
Radha e parė do tė mbajė firmėn e Mercedes-it nė Ēmimin e Madh tė Singaporit, nė Marina Bay. Lewis Hamilton ka arritur pole position-in nė provat zyrtare tė garės sė gjashtė tė sezonit, duke lėnė pas shokun e skuadrės Nico Rosberg.

Nė vend tė dytė ėshtė renditur Red Bull me Daniel Ricciardo dhe Sebastian Vettel. Ndėrsa nė tė tretėn Ferrari i Fernando Alonso dhe mė pas Williams i Felipe Massa, tė ndjekur nga shokėt respektivė tė skuderisė, Kimi Raikkonen dhe Valtteri Bottas.

Kevin Mangusen me McLaren ka arritur vetėm vendin e nėnntė, ndėrkohė qė lista e 10 tė parėve mbyllet me Toro Rosso tė Daniil Kvyat. /albeu.com/
Shtuar më 20/09/2014, ora 17:09
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Forcat Komando te Ushtrise Shqiptare nisen per mision gjashte mujor ne Afganistan

Forcat Komando te Ushtrise Shqiptare nisen per mision gjashte mujor ne Afganistan