F1 Kinė, Hamilton mė i shpejti nė provat e lira
Nė pėrfundim tė ditės sė provave tė lira pėr Ēmimin e Madh tė Kinės, teksa turin e parė e kishte fituar Alonso, Mercedes rikthehet nė krye. Nė Shangai mė i shpejti ka qenė Lewis Hamilton, me 1’38’’315. Ndėrkohė qė mes tij dhe shokut tė tij tė skuadrės Rosberg, i treti me 4 tė dhjetat mė shumė, futet Alonso me Ferrari, me vetėm 0’’141.

Ricciardo dhe Vettel mbajnė vendet 4 dhe 5 me Red Bull, ndėrkohė qė Raikkonen, i cili ka pasur disa probleme me elektronikėn, pėrfundoi provat e lira nė vendin e 7, pas Massa-s me Williams.

Gjithēka siē ishte parashikuar deri mė tani. 3 orė prova tė lira kanė konfirmuar edhe njė herė se “Mercedes” ėshtė makina pėr t’u mundur kėtė sezon.

Pėr momentin, duket se aventura e pėrgjegjėsit tė ri tė menaxhimit sportiv nė Maranello, Marco Mattiacci, ka nisur mirė, por ende nuk mund tė thuhet shumė mirė, pasi pėr kėtė duhet tė presim tė dielėn e garės, e mbi tė gjitha sepse Kimi Raikkonen nuk ka pasur njė tė premte pozitive. /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2014, ora 12:13
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit