F1, Horner: 4 kandidatė pėr titull
Nė katėr garat e para tė Formulės 1 ka pasur tre fitues tė ndryshėm dhe katėr makina nė garė pėr titullin. Kemi parė dy fitore dhe dy pole pėr Red Bull, njė fitore tė Ferrarit, njė tė Lotus dhe dy pole-position tė Mercedes. Pra, katėr skuderi nė garė pėr kampionatin.

Kėshtu e sheh edhe shefi i skuderisė Red Bull, Christian Horner: "Ne, Ferrari, Lotus dhe Mercedes jemi nė gjendje tė mirė. Tė tjerėt janė paksa larg".

Duke folur pėr autosport.com, Horner theksoi se ėshtė shumė i kėnaqur nga fillimi i kėtij sezoni: "Kemi fituar dy gara nga katėr dhe kemi marrė njė vend tė tretė. Nisja ėshtė e mirė, por do tė jetė e vėshtirė tė pėrsėrisim suksesin pasi nga njėra pistė nė tjetrėn mund tė ketė ndryshim nė raportin e forcave". /albeu.com/
Shtuar më 27/04/2013, ora 14:32
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit