F1, Hamilton: Mė mungon fitorja nė Suzuka
Lewis Hamilton ka nėnvizuar se "tė gjithė pilotėt e mėdhenj kanė fituarSuzuka" dhe se ai ėshtė i vendosur tė shtojė emrin e tij nė listėn e fituesve tė Cmimit tė Madh tė Japonisė, pasi ka nė dispozicion njė makinė tė shkėlqyer.

"Kurrė nuk kam fituar nė kėtė pistė dhe vetėm njė herė jam ngjitur nė podium nė vitin 2009. Kėtė vit kam njė makinė tė jashtėzakonshme dhe shpresoj tė fitoj mė nė fund. Dua t’i bashkohem tė gjithė atyre pilotėve tė mėdhenj qė kanė fituarSuzuka", theksoi piloti britanik i Mercedesit.

Lewis Hamilton mban vendin e parė tė klasifikimit tė pėrgjithshėm me 241 pikė, 3 mė shumė sesa shoku i tij i skuadrės, Nico Rosberg.

"Botėrori ėshtė barazuar, kėshtu qė nė Japoni do tė jetė njė tjetėr betejė e bukur", tha Hamiltoni. /albeu.com/
Shtuar më 30/09/2014, ora 16:11
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit

Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit