F1, Hamilton konfirmohet "fenomen" nė shi
Lewis Hamilton konfirmohet fenomen nė shi. Piloti britanik i Mercedesit fitoi “pole position” nė provat zyrtare tė Ēmimit tė Madh tė Hungarisė, duke lėnė pas shokun e skuadrės Valteri Bottas dhe Kimi Raikkonen me Ferrari.

Ndryshe nga provat e lira, tė cilat u zhvilluan nė mot tė qėndrueshėm dhe u dominuan nga makinat Ferrari, krejt e kundėrta ndodhi nė provat zyrtare, ku tė parat u renditėn dy makinat Mercedes, me Hamilton dhe Bottas.

Vetėm vendi i tretė pėr Kimi Raikkonen, ndėrsa Sebastian Vettel, i cili dje dominoi provat e lira, u rendit nė vendin e katėrt, duke shfaqur probleme tė shumta.

Shiu solli probleme edhe pėr skuderinė Red Bull, pasi Verstappen u rendit nė vendin e 7 dhe Ricciardo nė tė 12-in.

Shtuar më 28/07/2018, ora 17:43
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit