F1, Hamilton dominon nė shi
Lewis Hamilton regjistroi kohėn mė tė shpejtė tė ditės sė fundit tė testimeve nė Montmelo tė Barcelonės, njė ditė qė u karakterizua nga i ftohti dhe shiu gjė qė prishi planet e skuderive dhe i detyroi tė provonin gomat e shiut.

Nė momentet kur shiu pushoi, pilotėt bėnė disa xhiro tė shpejta ku spikati Lewis Hamilton (Mercedes) me kohėn 1:23:282. I dyti u rendit Jenson Button me McLaren.

Koha e keqe bėri qė tė kishte shumė aksidente gjatė ditės sė katėrt tė testimeve, ku nuk shpėtuan as Felipe Massa (Ferrari) dhe Mark Webber (Red Bull). /albeu.com/

Ja tė gjitha kohėt e pilotėve nė ditėn e fundit tė testimeve nė Montmelo:

1. Lewis Hamilton (Mercedes) 1:23:282
2. Jenson Button (McLaren) 1:23:633
3. Jean-Eric Vergne (Toro Rosso) 1:24:071
4. Jules Bianchi (Force India) 1:25:732
5. Esteban Gutierrez (Sauber) 1:26:239
6. Giedo van der Garde (Caterham) 1:27:429
7. Felipe Massa (Ferrari) 1:27:563
8. Mark Webber (Red Bull) 1:27:616
9. Max Chilton (Marussia) 1:29:902
10. Romain Grosjean (Lotus) 1:34:800
Shtuar më 22/02/2013, ora 18:35
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit