F1, Ferrari rinovon me Kimi Raikkonen
Kimi Raikkonen do tė jetė pilot i Ferrarit edhe pėr sezonin e ardhshėm. Lajmin e bėri tė ditur skuderia italiane me anė tė njė njoftimi tė shkurtėr pėr shtyp.

Nė kėtė njoftim qė ka firmėn e shefit tė ekipit, Maurizio Arrivabene, lexohet se Ferrari do tė paraqitet nė Botėrorin e ardhshėm tė Formulės 1 sėrish me gjermanin Sebastian Vettel dhe finlandezin Kimi Raikkonen.

Muajt e fundit pėrflitej pėr njė largim tė finlandezit nga “Kokėkuqja”, por rinovimi i kontratės pėr njė vit tjetėr i ka hedhur poshtė tė gjitha spekulimet. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2015, ora 12:00
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit