F1, Lewis Hamilton mė i shpejti nė pistėn e Shangait
Lewis Hamilton ka rezultuar mė i shpejti nė pistėn e Shangait nė provat zyrtare pėr Ēmimin e Madh tė Shangait duke fituar pole position-in pėr garėn e sė dielės.


Piloti i Mercedes e mbylli garėn me kohėn 1'34'484, duke lėnė pas pilotin e Lotus Kimi Raikkonen dhe atė tė Ferrarit Fernando Alonso. Nė vend tė katėrt u rendit shoku i skuadrės Nico Rosberg ndėrkohė qė vendi i pestė ėshtė arritur nga Massa. Njė ditė jo e mirė ka qenė pėr Vettel i cili u rendit nė vendin e nėnte. /albeu.com/
Shtuar më 13/04/2013, ora 09:28
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit