F1: Aksidenti i tmerrshėm i Bottas, Mercedes tregon pėr gjendjen e pilotit (VIDEO)
Valtteri Bottas ka pėsuar njė aksident tė tmerrshėm nė garėn e sotme, nė Grand Prixin e Meksikės.

Nė kualifikueset e treta, Bottas pėsoi njė aksident ku me makinėn e tij u pėrplas nė murin e pistės.

Formula e finlandezit u shkatėrrua tėrėsisht dhe piloti u dėrgua menjėherė tek mjekėt e pistės pėr tė parė gjendjen e tij.

Skuadra e Mercedes ka konfirmuar se piloti ėshtė nė gjendje tė rregullt dhe nuk ka pėsuar ndonjė dėmtim.

Bottas do tė jetė i gatshėm pėr garėn e madhe, por momentalisht makina e tij ėshtė e shkatėrruar tėrėsisht.

Mercedes kanė thėnė se janė duke punuar pėr tė parė se ēfarė duhet riparuar pėr tė qenė gjithēka gati pėr garėn e madhe.

Bottas ėshtė shoku i skuadrės sė Lewis Hamilton dhe ėshtė i vetmi nga Mercedes anash britanikut qė ėshtė nė garė pėr titullin e kampionit.
Shtuar më 27/10/2019, ora 08:51
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit