"Ėngjėlli shpirtėror" i Lewis Hamilton humb betejėn me kancerin
Djali 5-vjeēar i sėmurė me kancer, i cili frymėzoi Lewis Hamilton pėr fitoren nė Grand Prix, ka vdekur.

Harry Shaw u nda nga jeta tė shtunėn pas njė beteje 10 mujore me kancerin.

Ai vuante nga njė formė e rrallė e kancerit tė kockave.

5-vjeēari i diagnostikua me kancer nė moshėn 4-vjeēare dhe rreth 1 muaj mė parė iu dha njė javė kohė pėr tė jetuar.

Por familja e tij tha se Harry luftoi deri nė fund.

Harry i dėrgoi Hamilton njė mesazh duke i uruar fat para garės nė Spanish Grand Prix nė maj.

“Vuajtja e tij dhe dhimbja pėrfunduan,”-shkruan prindėrit e tij nė njė postim nė Twitter. “Ėshtė e pamundur tė imagjinohet jeta pa Harryn. Jemi shumė krenare pėr tė dhe gjithēka ka arritur nė jetė.”

Ylli i Formula One u shpreh se u inspirua nga Harry dhe ia kushtoi atij fitoren.

Lewis i dėrgoi 5-vjeēarit trofeun dhe njė nga makinat e Formula One.

Harry u zgjua muajin e kaluar pėr tė parė makinė e F1 dhe trofeun e Grand Prix tė Spanjės nė derėn e pėrparme tė shtėpisė.
Shtuar më 04/06/2019, ora 12:46
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit