Do tė vriste gruan, policėt nuk u besojnė syve ēfarė gjejnė nė shtėpinė e shkodranit (FOTO LAJM)

Njė ngjarje e rėndė ka ndodhur nė Shkodėr ku fatmirėsisht ndėrhyrja nė kohė e policisė ka paranaluar pėrshkallėzimin e njė konflikti brenda familjes.

Arrestohet nė flagrancė njė shtetas pasi kishte kėrcėnuar dhe kanosur bashkėshorten

Edhe pse nė Shkodėr polica numėron qindra aksione pėr tė kapur armėt pa leje, nė kėtė qytet vijon tė ketė persona qė posedojnė armė luftarake.

Policia gjatė kontorllit tė personiyt nė fjalė gjen nė banesėn e tij, 2 armė zjarri dhe municion luftarak.

Gjithashtu po nė Theth, Policia sekuestron dhe njė tjetėr armė zjarri kallashnikov, ku poseduesi u shpall nė kėkrim.

Nga strukturat e Komisariatit tė Policisė Shkodėr pas njė telefonate tė marrė nė sallėn operative pėr njė konflikt familjar, ku bashkėshorti kėrcėnonte bashkėshorten pėr ta vrarė, falė reagimit tė shpejtė u bė arrestimi nė flagrancė i shtetasit:

Kolė Pisha, banues nė Theth, Shkodėr.

Arrestimi i tij u bė pasi ky shtetas ishte konfliktuar me bashkėshorten duke e kanosur atė pėr ta vrarė.

Policia gjatė kontrollit tė ushtruar nė banesėn e kėtij shtetasi u gjeti dhe sekuestroi nė cilėsinė e provės materiale dy armė zjarri (pushkė), dhe municion luftarak.

Gjithashtu po nė Theth, pas informacioneve tė marra nė rrugė operative se njė shtetas po qarkullonte me armė zjarri , Policia ėshtė vėnė menjėherė nė ndjekje tė tij.

Shtetasi D. Z. 22 vjeē, banues ne fshatin Theth, porsa ka parė qė ndiqej nga Policia ka hedhur armėn kallashnikov dhe duke shfrytėzuar terrenin e thyer dhe errėsiren ka mundur tė largohet , i cili ėshtė shpallur nė kėrkim dhe vijon puna pėr kapjen e tij.

Arma e zjarrit ėshtė sekeustruar nė cilėsinė e provės materiale.

Materialet iu referuan Prokurorisė Pranė Gjykatės sė Shkallės sė Parė Shkodėr pėr veprime tė mėtejshme.
Shtuar më 03/11/2018, ora 14:34
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit