Ēmimi i Madh i Kanadasė, Hamilton i kėnaqur me vendin e tretė
Lewis Hamilton ėshtė shprehur i kėnaqur me vendin e tretė qė fitoi gjatė garės pėr Cmimin e Madh tė Kanadasė. Britaniku i Mercedes u shpreh se pilotoi nė maksimum por qė nuk arriti tė kapte dot Vettel dhe Alonso.

“Fernando ishte shumė i shpejtė dhe ishte e pamundur ta mbaja pas. Makina ishte fantastike nė kthesat e ngadalta, por nuk kishim ritmin e garės sė Vettel dhe Alonso. Pilotova nė maksimum dhe do ishte mirė sikur tė mbaja vendin e dytė, por Fernando Alonso kishte shpejtėsi maksimale tė lartė nė vijėn e drejtė. Gjithsesi, jam i kėnaqur me vendin e tretė”, u shpreh 28-vjeēari. /albeu.com/
Shtuar më 10/06/2013, ora 18:14
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0