Ēmimi i Madh i Japonisė, pole-position pėr Webber
Tė gjithė prisnin Sebastian Vettel por nė fund ka kryesuar Mark Webber. Australiani ka lėnė pas shokun e skuadrės dhe i ka marrė pole position-in pėr Ēmimin e Madh tė Japonisė, qė do tė diskutohet tė dielėn nė pistėn e Suzukas.

Pėr Webber, qė do t’i japė fund pjesėmarrjes nė F1 nė fund tė sezonit, ėshtė e para herė qė del pėrpara Vettel nė garat e kėtij viti. Nė rreshtin e dytė ndodhen Mercedesi i Lewis Hamilton dhe Lotusi i Romain Grosjean.

Ferrari nuk ka arritur mė shumė se sa vendi i pestė me Felipe Massa, ndėrkohė qė spanjolli Alonso ka pėrfunduar nė rreshtin e katėrt, ose i teti pas Button dhe gjermanit Hulkenberg.

Gjithėsesi, Vettel kryeson me 77 pikė avantazh klasifikimin e pilotėve dhe tė dielėn ai mund ta fitojė titullin e katėrt rresht dhe tė mbyllė kampionatin 4 gara para fundit tė sezonit. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2013, ora 10:28
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0