Button-McLaren pranė rinovimit
Jenson Button
Ėshtė gjithmonė e mė pranė rinovimi i kontratės mes pilotit Jenson Button dhe skuderisė britanike Vodafone McLaren. Sipas "Daily Telegraph", firma do tė vijė nė fund tė shtatorit. Edhe pse ky ka qenė njė sezon i vėshtirė pėr pilotin kampion bote tė vitit 2009 pėr shkak tė nivelit tė ulėt tė makinės, Button ka vendosur tė zgjasė kontratėn dhe tė pėrfundojė karrierėn me "Shigjetat e Arta".

"Dua tė qėndroj tek McLaren pasi ndihem mirė dhe jam i lumtur. Nga jashtė mund tė duket se kjo ėshtė njė skuderi e ftohtė dhe e disiplinuar, por kur bėhesh pjesė e saj e kupton se ėshtė krejt ndryshe", deklaroi piloti britanik i Vodafone McLaren.

Kalimi tek motorrėt turbo nė vitin 2014 duket se nuk e shqetėson britanikun: "Red Bull, Ferrari dhe Mercedes po punojnė shumė pėr pjesėn e fundit tė sezonit, ndėrsa ne po punojmė pėr vitin tjetėr. Kemi provuar pjesė tė reja dhe po analizojmė ēdo detaj".

Jenson Button ka kaluar tek Vodafone McLaren nė vitin 2010 nga Brawn GP dhe nė tre vitet me kėtė makinė ka arritur 8 fitore, 17 podiume dhe 1 pole-position. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2013, ora 17:53
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit